Produkte > SAME SKY > HSE-B20254-040H
HSE-B20254-040H
HSE-B20254-040H Same Sky
hse-bx-040h.pdf
Hersteller: Same Sky
Category: Heatsinks
Description: Heatsink: extruded; U; TO220; black; L: 25.4mm; W: 32mm; H: 14mm; screw
Length: 25.4mm
Colour: black
Material: aluminium
Type of heatsink: extruded
Mounting: screw
Heatsink shape: U
Base thickness: 3mm
Height: 14mm
Width: 32mm
Thermal resistance @200 LFM: 7.74°C/W
Thermal resistance: max. 16.13°C/W
Material finishing: anodized
Application: TO220
auf Bestellung 1287 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 60
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B20254-040H Same Sky
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-220, 25, Packaging: Bag, Material: Aluminum Alloy, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.260" (32.00mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 5.7W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 7.74°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 13.16°C/W, Fin Height: 0.551" (14.00mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B20254-040H HSE-B20254-040H Hersteller : CUI DEVICES hse-bx-040h.pdf Extruded Heat Sink, TO-220
auf Bestellung 1380 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 115
Packaging: Bag
Material: Aluminum Alloy
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.260" (32.00mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 5.7W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 7.74°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 13.16°C/W
Fin Height: 0.551" (14.00mm)
Material Finish: Black Anodized
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 10
HSE-B20254-040H HSE-B20254-040H Hersteller : CUI Devices hse_bx_040h-1777952.pdf Heat Sinks 25.4x32x20mm w/pin extrusion TO-220
auf Bestellung 989 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
HSE-B20254-040H HSE-B20254-040H Hersteller : Same Sky hse_bx_040h-3510485.pdf Heat Sinks 25.4x32x20mm w/pin extrusion TO-220