HSE-B2111-038
HSE-B2111-038 Same Sky (Formerly CUI Devices)
hse-bx-01.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-220, 25
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 0.984" (25.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level
Width: 0.625" (16.00mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Bolt On
Power Dissipation @ Temperature Rise: 3.8W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 6.12°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 19.74°C/W
Fin Height: 0.354" (9.00mm)
Material Finish: Black Anodized
Part Status: Active
auf Bestellung 12112 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B2111-038 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-220, 25, Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 0.984" (25.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Width: 0.625" (16.00mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Bolt On, Power Dissipation @ Temperature Rise: 3.8W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 6.12°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 19.74°C/W, Fin Height: 0.354" (9.00mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B2111-038 HSE-B2111-038 Hersteller : Same Sky hse_bx_01-3510504.pdf Heat Sinks 25x16x11mm extrusion TO-220 bolt on
auf Bestellung 2546 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
HSE-B2111-038 HSE-B2111-038 Hersteller : CUI Devices hse_bx_01-1778429.pdf Heat Sinks 25x16x11mm extrusion TO-220 bolt on
auf Bestellung 118 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
HSE-B2111-038 Hersteller : Same Sky hse-bx-01.pdf Category: Heatsinks
Description: Heatsink: extruded; U; TO220; black; L: 25mm; W: 16mm; H: 11mm; screw
Type of heatsink: extruded
Application: TO220
Colour: black
Length: 25mm
Width: 16mm
Height: 11mm
Material: aluminium
Material finishing: anodized
Thermal resistance @200 LFM: 6.12°C/W
Mounting: screw
Heatsink shape: U
Base thickness: 2mm
Thermal resistance: max. 20.99°C/W