Produkte > CUI DEVICES > HSE-B254-045H
HSE-B254-045H
HSE-B254-045H CUI Devices
hse_bx_045h-1778303.pdf
Hersteller: CUI Devices
Heat Sinks 25.4x45x12.7mm w/pin extrusion TO-220
auf Bestellung 648 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B254-045H CUI Devices
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-220, 25, Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.772" (45.00mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 6.4W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.86°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 11.72°C/W, Fin Height: 0.500" (12.70mm), Material Finish: Black Anodized.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B254-045H HSE-B254-045H Hersteller : Same Sky hse_bx_045h.pdf Heat Sinks 25.4x45x12.7mm w/pin extrusion TO-220
auf Bestellung 563 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.772" (45.00mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 6.4W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.86°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 11.72°C/W
Fin Height: 0.500" (12.70mm)
Material Finish: Black Anodized
auf Bestellung 295 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
HSE-B254-045H HSE-B254-045H Hersteller : CUI DEVICES hse-bx-045h.pdf Extruded Heat Sink, TO-220
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
HSE-B254-045H Hersteller : Same Sky hse-bx-045h.pdf Category: Heatsinks
Description: Heatsink: extruded; H; TO220; black; L: 25.4mm; W: 45mm; H: 12.7mm
Mounting: screw
Type of heatsink: extruded
Heatsink shape: H
Application: TO220
Base thickness: 3mm
Height: 12.7mm
Width: 45mm
Length: 25.4mm
Thermal resistance @200 LFM: 3.86°C/W
Thermal resistance: max. 16.12°C/W