Produkte > CUI DEVICES > HSE-B254-04H
HSE-B254-04H
HSE-B254-04H CUI DEVICES
hse-bx-04h.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Extruded Heat Sink, TO-220 / TO-218
auf Bestellung 1300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 196
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B254-04H CUI DEVICES
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-220/TO-, Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 0.650" (16.50mm), Package Cooled: TO-218, TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 4.7W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.93°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 15.96°C/W, Fin Height: 0.630" (16.00mm), Material Finish: Black Anodized.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 196
HSE-B254-04H HSE-B254-04H Hersteller : Same Sky hse_bx_04h.pdf Heat Sinks 25.4x16.5x16mm w/pin extrsion TO-220/-21
Mindestbestellmenge: 3
HSE-B254-04H HSE-B254-04H Hersteller : CUI Devices hse_bx_04h-1777733.pdf Heat Sinks 25.4x16.5x16mm w/pin extrsion TO-220/-21
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 0.650" (16.50mm)
Package Cooled: TO-218, TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 4.7W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.93°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 15.96°C/W
Fin Height: 0.630" (16.00mm)
Material Finish: Black Anodized
auf Bestellung 623 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
HSE-B254-04H Hersteller : Same Sky hse-bx-04h.pdf Category: Heatsinks
Description: Heatsink: extruded; grilled; TO218,TO220; black; L: 25.4mm; H: 16mm
Mounting: screw
Type of heatsink: extruded
Heatsink shape: grilled
Application: TO218; TO220
Height: 16mm
Width: 16.5mm
Length: 25.4mm
Thermal resistance @200 LFM: 4.93°C/W
Thermal resistance: max. 16.65°C/W