HSH0612-3R8805-R
HSH0612-3R8805-R Eaton - Electronics Division
eaton-hsh-supercapacitors-hybrid-high-density-cells-data-sheet-elx1491-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP LITHIUM HYBRID 8F 3.8V
Tolerance: -20%, +50%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.102" (2.60mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2Ohm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 8 F
Voltage - Rated: 3.8 V
auf Bestellung 1105 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSH0612-3R8805-R Eaton - Electronics Division
Description: CAP LITHIUM HYBRID 8F 3.8V, Tolerance: -20%, +50%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.102" (2.60mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2Ohm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 8 F, Voltage - Rated: 3.8 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSH0612-3R8805-R HSH0612-3R8805-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hsh-supercapacitors-hybrid-high-density-cells-data-sheet-elx1491-en.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors Supecapacitor HSH 0612 3.8V 8F