HSHC4006R8J
HSHC4006R8J TE Connectivity / CGS
Hersteller: TE Connectivity / CGS
Wirewound Resistors - Chassis Mount HSHC400 6R8 5%
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSHC4006R8J TE Connectivity / CGS
Description: HSHC400 6R8 5%, Packaging: Box, Power (Watts): 400W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Terminal Screw Type, Features: High Voltage, Package / Case: Axial, Box, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 6.535" L x 2.874" W (166.00mm x 73.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Resistance: 6.8 Ohms.
Weitere Produktangebote HSHC4006R8J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSHC4006R8J HSHC4006R8J Hersteller : TE Connectivity Passive Product Description: HSHC400 6R8 5%
Packaging: Box
Power (Watts): 400W
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 6.535" L x 2.874" W (166.00mm x 73.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Resistance: 6.8 Ohms