Produkte > SAME SKY > HSS-C2540-SMT-TR
HSS-C2540-SMT-TR
HSS-C2540-SMT-TR Same Sky
hss_c2540_smt_tr.pdf
Hersteller: Same Sky
Heat Sinks 19.38 x 25.4x11.43mm TO-263 SMT
auf Bestellung 3047 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSS-C2540-SMT-TR Same Sky
Description: HEAT SINK TO-263 COPPER, Packaging: Tape & Reel (TR), Material: Copper, Length: 0.763" (19.38mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Width: 1.000" (25.40mm), Package Cooled: TO-263 (D²Pak), Power Dissipation @ Temperature Rise: 3.8W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 5.50°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 21.90°C/W, Fin Height: 0.450" (11.43mm), Material Finish: Tin, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote HSS-C2540-SMT-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Material: Copper
Length: 0.763" (19.38mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level
Width: 1.000" (25.40mm)
Package Cooled: TO-263 (D²Pak)
Power Dissipation @ Temperature Rise: 3.8W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 5.50°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 21.90°C/W
Fin Height: 0.450" (11.43mm)
Material Finish: Tin
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Material: Copper
Length: 0.763" (19.38mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level
Width: 1.000" (25.40mm)
Package Cooled: TO-263 (D²Pak)
Fin Height: 0.450" (11.43mm)