HV0810-2R7105-AP
HV0810-2R7105-AP Eaton - Electronics Division
eaton-hv-supercapacitors-cylindrical-cells-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP 1F -10% +30% 2.7V T/H
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Capacitance: 1 F
Voltage - Rated: 2.7 V
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HV0810-2R7105-AP Eaton - Electronics Division
Description: CAP 1F -10% +30% 2.7V T/H, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Capacitance: 1 F, Voltage - Rated: 2.7 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HV0810-2R7105-AP HV0810-2R7105-AP Hersteller : Eaton Electronics eaton-hv-supercapacitors-cylindrical-cells-data-sheet.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 1.0F 2.7V 30%
auf Bestellung 628 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HV0810-2R7105-AP HV0810-2R7105-AP Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hv_supercapacitors_cylindrical_cells_data_sh-1608644.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors CAP, 1.0F, 2.7V, HV SERIES, CYL, AMMO PA
auf Bestellung 842 Stücke:
HV0810-2R7105-AP HV0810-2R7105-AP Hersteller : PowerStor / Eaton eaton_hv_supercapacitors_cylindrical_cells_data_sh-1608644.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors CAP, 1.0F, 2.7V, HV SERIES, CYL, AMMO PA
auf Bestellung 894 Stücke:
HV0810-2R7105-AP HV0810-2R7105-AP Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hv-supercapacitors-cylindrical-cells-data-sheet.pdf Description: CAP 1F -10% +30% 2.7V T/H
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
Capacitance: 1 F
Voltage - Rated: 2.7 V