HV202LF-500 Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Hersteller: Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Description: ACCEL IEPE SENSOR
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Output Type: Analog Voltage
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Analog
Axis: X
Acceleration Range: ±10g
Operating Temperature: -50°C ~ 120°C
Voltage - Supply: 18V ~ 30V
Bandwidth: 0.1Hz ~ 11kHz
Sensitivity (mV/g): 500
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HV202LF-500 Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Description: ACCEL IEPE SENSOR, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Output Type: Analog Voltage, Mounting Type: Chassis Mount, Type: Analog, Axis: X, Acceleration Range: ±10g, Operating Temperature: -50°C ~ 120°C, Voltage - Supply: 18V ~ 30V, Bandwidth: 0.1Hz ~ 11kHz, Sensitivity (mV/g): 500.
Weitere Produktangebote HV202LF-500
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HV202LF-500 HV202LF-500 Hersteller : Amphenol Wilcoxon V100LF_and_200LF_series_spec_(99217)B.3-1595664.pdf Accelerometers Top exit, isolated, low frequency (0.1 Hz) sensor with extended EMI performance, MIL-C-5015 connector, M6 integral mounting stud, 500 mV/g, +/-5% sensitivity tolerance