Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > HVDNAT0.5J491B
HVDNAT0.5J491B
HVDNAT0.5J491B Cornell Dubilier - CDE
HV.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 4kVac 0.5uF 5% OVAL
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HVDNAT0.5J491B Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.5UF 5% 4KVAC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 4000V (4kV), Height - Seated (Max): 4.910" (124.71mm), Capacitance: 0.5 µF, Size / Dimension: 3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HVDNAT0.5J491B HVDNAT0.5J491B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HV.pdf Film Capacitors 4kVac 0.5uF 5% OVAL
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HVDNAT0.5J491B HVDNAT0.5J491B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles HV.pdf Description: CAP FILM 0.5UF 5% 4KVAC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 4000V (4kV)
Height - Seated (Max): 4.910" (124.71mm)
Capacitance: 0.5 µF
Size / Dimension: 3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm)