Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IHY30N160R2XKSA1
IHY30N160R2XKSA1 Infineon Technologies
IHY30N160R2.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
IHY30N160R2XKSA1
auf Bestellung 248 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 127
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IHY30N160R2XKSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT NPT 1600V 60A TO247HC-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3 Variant, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 30A, Supplier Device Package: PG-TO247HC-3, IGBT Type: NPT, Td (on/off) @ 25°C: -/525ns, Switching Energy: 2.53mJ, Test Condition: 600V, 30A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 94 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 60 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 90 A, Power - Max: 312 W.
Weitere Produktangebote IHY30N160R2XKSA1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IHY30N160R2XKSA1 Hersteller : Infineon Technologies IHY30N160R2.pdf Description: IGBT NPT 1600V 60A TO247HC-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3 Variant
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 30A
Supplier Device Package: PG-TO247HC-3
IGBT Type: NPT
Td (on/off) @ 25°C: -/525ns
Switching Energy: 2.53mJ
Test Condition: 600V, 30A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 94 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 60 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 90 A
Power - Max: 312 W