Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IKW15T120FKSA1
IKW15T120FKSA1
IKW15T120FKSA1 Infineon Technologies
infineon-ikw15t120-datasheet-v02_04-en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 30A 110W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
auf Bestellung 14733 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 151
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IKW15T120FKSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT NPT FS 1200V 30A TO247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 140 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.2V @ 15V, 15A, Supplier Device Package: PG-TO247-3-1, IGBT Type: NPT, Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 50ns/520ns, Switching Energy: 2.7mJ, Test Condition: 600V, 15A, 56Ohm, 15V, Gate Charge: 85 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 30 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 45 A, Power - Max: 110 W.
Weitere Produktangebote IKW15T120FKSA1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IKW15T120FKSA1 IKW15T120FKSA1 Hersteller : Infineon Technologies IKW15T120_Rev2G_3.pdf?folderId=db3a304412b407950112b408e8c90004&fileId=db3a304412b407950112b42896343e2d Description: IGBT NPT FS 1200V 30A TO247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 140 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.2V @ 15V, 15A
Supplier Device Package: PG-TO247-3-1
IGBT Type: NPT, Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 50ns/520ns
Switching Energy: 2.7mJ
Test Condition: 600V, 15A, 56Ohm, 15V
Gate Charge: 85 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 30 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 45 A
Power - Max: 110 W