Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > IL300-DEFG-X001
IL300-DEFG-X001
IL300-DEFG-X001 Vishay Semiconductors
il300.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
High Linearity Optocouplers High Gain Wide Bandwidth Linear
auf Bestellung 1466 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IL300-DEFG-X001 Vishay Semiconductors
Description: OPTOISO 4.42KV 1CH PHVOLT 8-DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Photovoltaic, Linearized, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V, Input Type: DC, Current - Output / Channel: 70µA (Typ), Voltage - Isolation: 4420Vrms, Supplier Device Package: 8-DIP, Voltage - Output (Max): 500mV, Rise / Fall Time (Typ): 1µs, 1µs, Part Status: Active, Number of Channels: 1, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Photovoltaic, Linearized
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V
Input Type: DC
Current - Output / Channel: 70µA (Typ)
Voltage - Isolation: 4420Vrms
Supplier Device Package: 8-DIP
Voltage - Output (Max): 500mV
Rise / Fall Time (Typ): 1µs, 1µs
Part Status: Active
Number of Channels: 1
Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA
auf Bestellung 1935 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
IL300-DEFG-X001 IL300-DEFG-X001 Hersteller : VISHAY VISH-S-A0024174171-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - IL300-DEFG-X001 - Optokoppler, 1 Kanal, DIP, 8 Pin(s), 4.42 kV, IL300
tariffCode: 85414900
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Anzahl der Kanäle: 1 Kanal
rohsCompliant: YES
Anzahl der Pins: 8Pin(s)
Isolationsspannung: 4.42kV
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
Bauform - Optokoppler: DIP
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: IL300
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 367 Stücke:
IL300-DEFG-X001 Hersteller : VishaySemico il300.pdf
Produkt ist nicht verfügbar
IL300-DEFG-X001 Hersteller : VISHAY il300.pdf Category: Optocouplers - analog output
Description: Optocoupler; THT; Ch: 1; OUT: photodiode; Uinsul: 4.42kV; DIP8; IL300
Type of optocoupler: optocoupler
Mounting: THT
Number of channels: 1
Kind of output: photodiode
Insulation voltage: 4.42kV
Case: DIP8
Max. off-state voltage: 5V