IL300-F-X001
IL300-F-X001 Vishay Semiconductor Opto Division
il300.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductor Opto Division
Description: OPTOISO 4.42KV 1CH PHVOLT 8-DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Photovoltaic, Linearized
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V
Input Type: DC
Current - Output / Channel: 70µA (Typ)
Voltage - Isolation: 4420Vrms
Supplier Device Package: 8-DIP
Voltage - Output (Max): 500mV
Rise / Fall Time (Typ): 1µs, 1µs
Part Status: Active
Number of Channels: 1
Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA
auf Bestellung 415 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IL300-F-X001 Vishay Semiconductor Opto Division
Description: OPTOISO 4.42KV 1CH PHVOLT 8-DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Photovoltaic, Linearized, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V, Input Type: DC, Current - Output / Channel: 70µA (Typ), Voltage - Isolation: 4420Vrms, Supplier Device Package: 8-DIP, Voltage - Output (Max): 500mV, Rise / Fall Time (Typ): 1µs, 1µs, Part Status: Active, Number of Channels: 1, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.
Weitere Produktangebote IL300-F-X001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
IL300-F-X001 Hersteller : VISHAY il300.pdf Category: Optocouplers - analog output
Description: Optocoupler; THT; Ch: 1; OUT: photodiode; Uinsul: 4.42kV; DIP8; IL300
Type of optocoupler: optocoupler
Mounting: THT
Number of channels: 1
Kind of output: photodiode
Insulation voltage: 4.42kV
Case: DIP8
Max. off-state voltage: 5V