Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IPA60R280P7SXKSA1
IPA60R280P7SXKSA1
IPA60R280P7SXKSA1 Infineon Technologies
infineonipa60r280p7sdatasheetv0202en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trans MOSFET N-CH 600V 12A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 178
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPA60R280P7SXKSA1 Infineon Technologies
Description: MOSFET N-CH 600V 12A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 280mOhm @ 3.8A, 10V, Power Dissipation (Max): 24W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 190µA, Supplier Device Package: PG-TO220-FP, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 18 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 761 pF @ 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IPA60R280P7SXKSA1 IPA60R280P7SXKSA1 Hersteller : Infineon Technologies infineonipa60r280p7sdatasheetv0202en.pdf Trans MOSFET N-CH 600V 12A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 446
auf Bestellung 740 Stücke:
Mindestbestellmenge: 446
auf Bestellung 486 Stücke:
Mindestbestellmenge: 82
auf Bestellung 2000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 76
auf Bestellung 300 Stücke:
Mindestbestellmenge: 64
IPA60R280P7SXKSA1 IPA60R280P7SXKSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-IPA60R280P7S-DS-v02_00-EN.pdf?fileId=5546d4625cc9456a015d3c00794f033f Description: MOSFET N-CH 600V 12A TO220
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 280mOhm @ 3.8A, 10V
Power Dissipation (Max): 24W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 190µA
Supplier Device Package: PG-TO220-FP
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 18 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 761 pF @ 400 V
Mindestbestellmenge: 7
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 12A; 24W; TO220FP
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 600V
Drain current: 12A
Power dissipation: 24W
Case: TO220FP
On-state resistance: 214mΩ