Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IPD60R280P7SE8228AUMA1
IPD60R280P7SE8228AUMA1 Infineon Technologies
infineon-ipd60r280p7s-datasheet-v02_02-en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
600V Cool MOS P7 Power Transistor
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPD60R280P7SE8228AUMA1 Infineon Technologies
Description: MOSFET N-CH 600V 12A TO252-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 280mOhm @ 3.8A, 10V, Power Dissipation (Max): 53W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 190µA, Supplier Device Package: PG-TO252-3, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 18 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 761 pF @ 400 V.
Weitere Produktangebote IPD60R280P7SE8228AUMA1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IPD60R280P7SE8228AUMA1 IPD60R280P7SE8228AUMA1 Hersteller : Infineon Technologies infineon-ipd60r280p7-datasheet-en.pdf Description: MOSFET N-CH 600V 12A TO252-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 280mOhm @ 3.8A, 10V
Power Dissipation (Max): 53W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 190µA
Supplier Device Package: PG-TO252-3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 18 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 761 pF @ 400 V