Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IPD70N10S3L12ATMA2
IPD70N10S3L12ATMA2
IPD70N10S3L12ATMA2 Infineon Technologies
infineon-ipd70n10s3l-12-datasheet-v01_02-en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trans MOSFET N-CH 100V 70A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 286
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPD70N10S3L12ATMA2 Infineon Technologies
Description: MOSFET_(75V 120V(, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 70A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 11.5mOhm @ 70A, 10V, Power Dissipation (Max): 125W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.4V @ 83µA, Supplier Device Package: PG-TO252-3-11, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 77 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5550 pF @ 25 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote IPD70N10S3L12ATMA2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IPD70N10S3L12ATMA2 IPD70N10S3L12ATMA2 Hersteller : Infineon Technologies infineon-ipd70n10s3l-12-datasheet-v01_02-en.pdf Trans MOSFET N-CH 100V 70A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
IPD70N10S3L12ATMA2 IPD70N10S3L12ATMA2 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-IPD70N10S3L-12-DataSheet-v01_02-EN.pdf?fileId=db3a3043183a955501188996d3f9675c Description: MOSFET_(75V 120V(
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 70A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 11.5mOhm @ 70A, 10V
Power Dissipation (Max): 125W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.4V @ 83µA
Supplier Device Package: PG-TO252-3-11
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 77 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5550 pF @ 25 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
IPD70N10S3L12ATMA2 Hersteller : Infineon Technologies Infineon_IPD70N10S3L_12_DataSheet_v01_02_EN-3362406.pdf MOSFETs MOSFET_(75V 120V(