IPS-G1003-6
IPS-G1003-6 SENSATA / CYNERGY3
sensata-ips-series-industrial.pdf
Hersteller: SENSATA / CYNERGY3
Category: Pressure Transducers
Description: Converter: pressure; 0÷100bar; 9÷32VDC; relative pressure; 0.5%
Type of converter: pressure
Pressure setting range: 0...100bar
Supply voltage: 9...32V DC
Measurement accuracy: 0.5%
Operating temperature: -20...80°C
Connection: DIN 43650
Number of pins: 4
Mounting: G1/4"
Additional functions: measurement regarding reference pressure
Voltage output: 0...5V
Operating pressure: max. 200bar
Manufacturer series: IPS
Controlled parameter: relative pressure
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPS-G1003-6 SENSATA / CYNERGY3
Category: Pressure Transducers, Description: Converter: pressure; 0÷100bar; 9÷32VDC; relative pressure; 0.5%, Type of converter: pressure, Pressure setting range: 0...100bar, Supply voltage: 9...32V DC, Measurement accuracy: 0.5%, Operating temperature: -20...80°C, Connection: DIN 43650, Number of pins: 4, Mounting: G1/4", Additional functions: measurement regarding reference pressure, Voltage output: 0...5V, Operating pressure: max. 200bar, Manufacturer series: IPS, Controlled parameter: relative pressure.