Produkte > SENSATA-CYNERGY3 > IPSSAT-A2000-5C
IPSSAT-A2000-5C
IPSSAT-A2000-5C Sensata-Cynergy3
IPSSAT.pdf
Hersteller: Sensata-Cynergy3
Description: PRESSURE TRANS 0-2BAR ABS 4-20MA
Features: Amplified Output, Temperature Compensated
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Current
Output: 4 mA ~ 20 mA
Operating Pressure: 29.01PSI (200kPa)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±0.25%
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Termination Style: Connector, 4-Pin
Voltage - Supply: 9V ~ 32V
Port Size: Male - 3/4" (19.05mm) BSP
Applications: Industrial Automation
Port Style: Threaded
Maximum Pressure: 72.52PSI (500kPa)
Part Status: Obsolete
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPSSAT-A2000-5C Sensata-Cynergy3
Description: PRESSURE TRANS 0-2BAR ABS 4-20MA, Features: Amplified Output, Temperature Compensated, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylinder, Threaded, Output Type: Analog Current, Output: 4 mA ~ 20 mA, Operating Pressure: 29.01PSI (200kPa), Pressure Type: Absolute, Accuracy: ±0.25%, Operating Temperature: -20°C ~ 80°C, Termination Style: Connector, 4-Pin, Voltage - Supply: 9V ~ 32V, Port Size: Male - 3/4" (19.05mm) BSP, Applications: Industrial Automation, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 72.52PSI (500kPa), Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote IPSSAT-A2000-5C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Output Type: Analog Current
Output: 4 mA ~ 20 mA
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±0.25%
Voltage - Supply: 9V ~ 32V