Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IPTC020N13NM6ATMA1
IPTC020N13NM6ATMA1
IPTC020N13NM6ATMA1 Infineon Technologies
Infineon-IPTC020N13NM6-DataSheet-v02_00-EN.pdf?fileId=8ac78c8c8d2fe47b018e74cd86a12ebc
Hersteller: Infineon Technologies
Description: TRENCH >=100V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-PowerSOP Module
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 29A (Ta), 297A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.95mOhm @ 142A, 15V
Power Dissipation (Max): 3.8W (Ta), 395W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 275µA
Supplier Device Package: PG-HDSOP-16-2
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 8V, 15V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 135 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 207 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 14000 pF @ 68 V
auf Bestellung 1800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPTC020N13NM6ATMA1 Infineon Technologies
Description: TRENCH >=100V, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-PowerSOP Module, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 29A (Ta), 297A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.95mOhm @ 142A, 15V, Power Dissipation (Max): 3.8W (Ta), 395W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 275µA, Supplier Device Package: PG-HDSOP-16-2, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 8V, 15V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 135 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 207 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 14000 pF @ 68 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 855 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
IPTC020N13NM6ATMA1 IPTC020N13NM6ATMA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-IPTC020N13NM6-DataSheet-v02_00-EN.pdf?fileId=8ac78c8c8d2fe47b018e74cd86a12ebc Description: TRENCH >=100V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs (Max): ±20V