Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IPZ65R095C7XKSA1
IPZ65R095C7XKSA1
IPZ65R095C7XKSA1 Infineon Technologies
Infineon-IPZ65R095C7-DS-v02_00-en.pdf?fileId=db3a304341e0aed001420459d16f1601
Hersteller: Infineon Technologies
Description: MOSFET N-CH 650V 24A TO247-4
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-4
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 24A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 95mOhm @ 11.8A, 10V
Power Dissipation (Max): 128W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 590µA
Supplier Device Package: PG-TO247-4
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 45 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2140 pF @ 400 V
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPZ65R095C7XKSA1 Infineon Technologies
Description: MOSFET N-CH 650V 24A TO247-4, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-4, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 24A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 95mOhm @ 11.8A, 10V, Power Dissipation (Max): 128W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 590µA, Supplier Device Package: PG-TO247-4, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 45 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2140 pF @ 400 V.
Weitere Produktangebote IPZ65R095C7XKSA1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IPZ65R095C7XKSA1 IPZ65R095C7XKSA1 Hersteller : Infineon Technologies 3614ds_ipz65r095c7_2_0.pdffolderiddb3a3043156fd5730115c736bcc70ff2fil.pdf Trans MOSFET N-CH 650V 24A 4-Pin(4+Tab) TO-247 Tube