Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IPZA60R037P7XKSA1
IPZA60R037P7XKSA1
IPZA60R037P7XKSA1 Infineon Technologies
86infineon-ipza60r037p7-ds-v02_00-en.pdffileid5546d462602a9dc801603.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trans MOSFET N-CH 600V 76A 4-Pin(4+Tab) TO-247 Tube
auf Bestellung 690 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPZA60R037P7XKSA1 Infineon Technologies
Description: MOSFET N-CH 600V 76A TO247-4, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-4, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 76A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 37mOhm @ 29.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 255W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1.48mA, Supplier Device Package: PG-TO247-4, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 121 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5243 pF @ 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IPZA60R037P7XKSA1 IPZA60R037P7XKSA1 Hersteller : Infineon Technologies 86infineon-ipza60r037p7-ds-v02_00-en.pdffileid5546d462602a9dc801603.pdf Trans MOSFET N-CH 600V 76A 4-Pin(4+Tab) TO-247 Tube
auf Bestellung 690 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
auf Bestellung 240 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
IPZA60R037P7XKSA1 IPZA60R037P7XKSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-IPZA60R037P7-DS-v02_00-EN.pdf?fileId=5546d462602a9dc80160314fe3b963ab Description: MOSFET N-CH 600V 76A TO247-4
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-4
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 76A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 37mOhm @ 29.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 255W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1.48mA
Supplier Device Package: PG-TO247-4
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 121 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5243 pF @ 400 V
auf Bestellung 240 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 6 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar