Produkte > SILICONIX > IRFP32N50K
IRFP32N50K
IRFP32N50K Siliconix
info-tirfp32n50k.pdf
Hersteller: Siliconix
Код виробника: IRFP32N50K RoHS Transistor N-MOSFET; 500V; 30V; 160mOhm; 32A; 460W; -55°C~150°C; Substitute: IRFP32N50KPBF; Transistors
Anzahl je Verpackung: 25 Stücke
verfügbar 23 Stücke:
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IRFP32N50K Siliconix
Description: MOSFET N-CH 500V 32A TO247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 32A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 160mOhm @ 32A, 10V, Power Dissipation (Max): 460W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-247AC, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 500 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 190 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5280 pF @ 25 V, Voltage Coupled to Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 10, Voltage Coupled to Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 25.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IRFP32N50K Hersteller : Siliconix Transistor N-MOSFET; 500V; 30V; 160mOhm; 32A; 460W; -55°C~150°C; Substitute: IRFP32N50K; IRFP32N50K TIRFP32n50k
Anzahl je Verpackung: 5 Stücke
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
IRFP32N50K IRFP32N50K
Produktcode: 57713
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : IR Transistoren > MOSFET N-CH
Gehäuse: TO-247
Uds,V: 500
Idd,A: 32
Rds(on), Ohm: 0.135
Ciss, pF/Qg, nC: 5280/190
JHGF: THT
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl Preis
IRFP32N50K Hersteller : Vishay Siliconix Description: MOSFET N-CH 500V 32A TO247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 32A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 160mOhm @ 32A, 10V
Power Dissipation (Max): 460W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-247AC
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 500 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 190 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5280 pF @ 25 V