JAN1N4483
JAN1N4483 Microchip Technology
1N4460-1N4496.1N6485-1N6491.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 56V 1.5W DO204AL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V
Impedance (Max) (Zzt): 70 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Grade: Military
Power - Max: 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 nA @ 44.8 V
Qualification: MIL-PRF-19500/406
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JAN1N4483 Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 56V 1.5W DO204AL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V, Impedance (Max) (Zzt): 70 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Grade: Military, Power - Max: 1.5 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 nA @ 44.8 V, Qualification: MIL-PRF-19500/406.
Weitere Produktangebote JAN1N4483
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JAN1N4483 JAN1N4483 Hersteller : Semtech 1N4460-1N4496.1N6485-1N6491.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes PJAN1N4483 ZENER 1.5W 56V DAP