JAN1N4483US
JAN1N4483US Microchip Technology
124793-lds-0183-1-datasheet
Hersteller: Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 56V 1.5W D5A
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: SQ-MELF, A
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V
Impedance (Max) (Zzt): 70 Ohms
Supplier Device Package: D-5A
Grade: Military
Power - Max: 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 nA @ 44.8 V
Qualification: MIL-PRF-19500/406
Produktbewertung abgeben
Technische Details JAN1N4483US Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 56V 1.5W D5A, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: SQ-MELF, A, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V, Impedance (Max) (Zzt): 70 Ohms, Supplier Device Package: D-5A, Grade: Military, Power - Max: 1.5 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 nA @ 44.8 V, Qualification: MIL-PRF-19500/406.
Weitere Produktangebote JAN1N4483US
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JAN1N4483US JAN1N4483US Hersteller : Semtech 124793-lds-0183-1-datasheet ESD Suppressors / TVS Diodes 56V ZENER 1.5W