JANTX2N2325S Microsemi Corporation
2N2323%20-%202N2329(A,AS,S).pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: SCR 150V TO5
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-205AA, TO-5-3 Metal Can
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Sensitive Gate
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 2 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 15A @ 60Hz
Current - On State (It (AV)) (Max): 1.6 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 800 mV
Voltage - On State (Vtm) (Max): 2.2 V
Current - Off State (Max): 10 µA
Supplier Device Package: TO-5
Part Status: Obsolete
Voltage - Off State: 150 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JANTX2N2325S Microsemi Corporation
Description: SCR 150V TO5, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-205AA, TO-5-3 Metal Can, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Sensitive Gate, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 2 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 µA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 15A @ 60Hz, Current - On State (It (AV)) (Max): 1.6 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 800 mV, Voltage - On State (Vtm) (Max): 2.2 V, Current - Off State (Max): 10 µA, Supplier Device Package: TO-5, Part Status: Obsolete, Voltage - Off State: 150 V.