JANTX2N2325U4 Microsemi Corporation
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: SCR 150V U4
Packaging: Bulk
Package / Case: 3-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
SCR Type: Sensitive Gate
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 2 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 15A @ 60Hz
Current - On State (It (AV)) (Max): 1.6 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 800 mV
Voltage - On State (Vtm) (Max): 2.2 V
Current - Off State (Max): 10 µA
Supplier Device Package: U4
Part Status: Obsolete
Voltage - Off State: 150 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JANTX2N2325U4 Microsemi Corporation
Description: SCR 150V U4, Packaging: Bulk, Package / Case: 3-SMD, No Lead, Mounting Type: Surface Mount, SCR Type: Sensitive Gate, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 2 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 µA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 15A @ 60Hz, Current - On State (It (AV)) (Max): 1.6 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 800 mV, Voltage - On State (Vtm) (Max): 2.2 V, Current - Off State (Max): 10 µA, Supplier Device Package: U4, Part Status: Obsolete, Voltage - Off State: 150 V.