JANTXV1N5419
JANTXV1N5419 Microchip Technology
LDS-0231%2C+1N5415+thru+1N5420%2C+MIL-PRF-19500-411.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: DIODE STANDARD 500V 3A B AXIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: B, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 150 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: B, Axial
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Grade: Military
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 500 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 9 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 500 V
Qualification: MIL-PRF-19500/411
Produktbewertung abgeben
Technische Details JANTXV1N5419 Microchip Technology
Description: DIODE STANDARD 500V 3A B AXIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: B, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 150 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 3A, Supplier Device Package: B, Axial, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Grade: Military, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 500 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 9 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 500 V, Qualification: MIL-PRF-19500/411.
Weitere Produktangebote JANTXV1N5419
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JANTXV1N5419 JANTXV1N5419 Hersteller : Semtech 1n54xx-1276822.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes D MET 3A FAST 500V HRV