Produkte > PANASONIC > JC2A-TM-DC12V
JC2A-TM-DC12V
JC2A-TM-DC12V Panasonic
jc.pdf
Hersteller: Panasonic
POWER RELAY
auf Bestellung 260 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JC2A-TM-DC12V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 83.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 2 ms, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote JC2A-TM-DC12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JC2A-TM-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works JC%20Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 83.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC