Produkte > Relais > JC2AF-DC12V-F Panasonic
JC2AF-DC12V-F
JC2AF-DC12V-F Panasonic
JC Relays.pdf
Produktcode: 56140
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller: Panasonic
Relaistyp: Relais
Beschreibung: Kontaktart: 2A; U-Spule: 12V; I-komm: 10А
Abmessungen: 30x30x19mm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote JC2AF-DC12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JC2AF-DC12V-F JC2AF-DC12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works JC Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 83.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC