JJAV0UJ253NOPMRTR
JJAV0UJ253NOPMRTR TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=2331373-1&DocType=DS&DocLang=English
Hersteller: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH DETECT SPST-NO 0.001A 5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Board Guide
Current Rating (Amps): 1mA (DC)
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Termination Style: J Lead
Actuator Type: Angled Toggle (Detector)
Operating Force: 50gf
Pretravel: 0.013" (0.33mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 5 V
Operating Position: 0.087" (2.2mm)
Mechanical Life: 100,000 Cycles
Electrical Life: 100,000 Cycles
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JJAV0UJ253NOPMRTR TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH DETECT SPST-NO 0.001A 5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Current Rating (Amps): 1mA (DC), Mounting Type: Surface Mount, Circuit: SPST-NO, Switch Function: Off-Mom, Operating Temperature: -10°C ~ 60°C, Termination Style: J Lead, Actuator Type: Angled Toggle (Detector), Operating Force: 50gf, Pretravel: 0.013" (0.33mm), Part Status: Active, Voltage Rating - DC: 5 V, Operating Position: 0.087" (2.2mm), Mechanical Life: 100,000 Cycles, Electrical Life: 100,000 Cycles.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1114 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
JJAV0UJ253NOPMRTR JJAV0UJ253NOPMRTR Hersteller : TE Connectivity ALCOSWITCH Switches DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=2331373-1&DocType=DS&DocLang=English Description: SWITCH DETECT SPST-NO 0.001A 5V
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Board Guide
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Termination Style: J Lead
Operating Force: 50gf
Pretravel: 0.013" (0.33mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 5 V
Mindestbestellmenge: 10
JJAV0UJ253NOPMRTR JJAV0UJ253NOPMRTR Hersteller : ALCOSWITCH - TE CONNECTIVITY 2632968.pdf Description: ALCOSWITCH - TE CONNECTIVITY - JJAV0UJ253NOPMRTR - Erkennungsschalter, JJA, SPST-NO, SMD, 1 mA, 5 V, 2.53 mm
tariffCode: 85365019
rohsCompliant: YES
Schalteranschlüsse: SMD
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom, max.: 1mA
usEccn: EAR99
Außenbreite: 2.8mm
Außentiefe: 3.5mm
euEccn: NLR
DC-Kontaktspannung, nom.: 5V
Außenhöhe: 2.53mm
Produktpalette: JJA
productTraceability: No
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
tariffCode: 85365019
rohsCompliant: YES
Schalteranschlüsse: SMD
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom, max.: 1mA
usEccn: EAR99
Außenbreite: 2.8mm
Außentiefe: 3.5mm
euEccn: NLR
DC-Kontaktspannung, nom.: 5V
Außenhöhe: 2.53mm