Produkte > Relais > JM1AN-TMP-DC12V
JM1AN-TMP-DC12V
JM1AN-TMP-DC12V
jm.pdf
Produktcode: 52279
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Relais
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote JM1AN-TMP-DC12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
JM1AN-TMP-DC12V JM1AN-TMP-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works jm.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 5000VA
JM1AN-TMP-DC12V JM1AN-TMP-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic electric works_jm-catalog.pdf General Purpose Relays 20A 12VDC SPST-NO QUICK CONN/PCB