Produkte > PANASONIC > JM1AN-ZTMP-DC12V-F
JM1AN-ZTMP-DC12V-F Panasonic
jm.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 20A SPST-NO(31x28.5x27.9)mm Top Mount
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JM1AN-ZTMP-DC12V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 5000VA.
Weitere Produktangebote JM1AN-ZTMP-DC12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JM1AN-ZTMP-DC12V-F JM1AN-ZTMP-DC12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works jm.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC