Produkte > PANASONIC > JQ1A-B-12V-F
JQ1A-B-12V-F Panasonic
mech_eng_jq.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 5(NO)/2(NC)A SPST-NO(20x10x16)mm THT
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JQ1A-B-12V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 1250VA, 550W.
Weitere Produktangebote JQ1A-B-12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JQ1A-B-12V-F JQ1A-B-12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_jq.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 1250VA, 550W