Produkte > PANASONIC > JQ1AP-12V-F
JQ1AP-12V-F PANASONIC
JQ_Relays_215.pdf
Hersteller: PANASONIC
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JQ1AP-12V-F PANASONIC
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class E, Load - Max Switching: 2500VA, 1100W.
Weitere Produktangebote JQ1AP-12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JQ1AP-12V-F JQ1AP-12V-F
Produktcode: 62840
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
JQ_Relays_215.pdf Relais
Produkt ist nicht verfügbar
JQ1AP-12V-F Hersteller : Panasonic jq-catalog.pdf JQ Series 10A 12VDC Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
JQ1AP-12V-F JQ1AP-12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works JQ_Relays_215.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class E
Load - Max Switching: 2500VA, 1100W
JQ1AP-12V-F JQ1AP-12V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices JQ_Relays_215.pdf General Purpose Relays 10A 12VDC SPST-NO HIGH CAP