Produkte > PANASONIC > JQ1AP-B-24V-F
JQ1AP-B-24V-F
JQ1AP-B-24V-F PANASONIC
2006459.pdf
Hersteller: PANASONIC
Description: PANASONIC - JQ1AP-B-24V-F - Universelles Leistungsrelais, Baureihe JQ, monostabil, SPST-NO, 24V DC, 5A
Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
Kontaktstrom: 5
Spulenwiderstand: 2.88
Kontaktspannung V DC: 30
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: JQ
Spulenspannung: 24
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 125
SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
Produktbewertung abgeben
Technische Details JQ1AP-B-24V-F PANASONIC
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2500VA, 1100W.
Weitere Produktangebote JQ1AP-B-24V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JQ1AP-B-24V-F Hersteller : Panasonic Electric Works Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2500VA, 1100W