JQ1P-18V-F
JQ1P-18V-F Panasonic Electric Works
mech_eng_jq.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.2 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 0.9 VDC
Must Operate Voltage: 14.4 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class E
Load - Max Switching: 2500VA, 1100W
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JQ1P-18V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 22.2 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 0.9 VDC, Must Operate Voltage: 14.4 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class E, Load - Max Switching: 2500VA, 1100W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JQ1P-18V-F JQ1P-18V-F Hersteller : Panasonic 380726756751943ds_61b03_en_jq.pdf Power Relay 18VDC 10(NO)/3(NC)A SPDT(20x10x16)mm THT
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
JQ1P-18V-F
Produktcode: 150267
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
mech_eng_jq.pdf Relais
Produkt ist nicht verfügbar
JQ1P-18V-F JQ1P-18V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_jq.pdf General Purpose Relays 1 Form C 10A 125VAC 5A 250VAC 5A 18VDC