JQ1P-B-12V-F
JQ1P-B-12V-F Panasonic Electric Works
mech_eng_jq.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 1100W
Produktbewertung abgeben
Technische Details JQ1P-B-12V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 1100W.
Weitere Produktangebote JQ1P-B-12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JQ1P-B-12V-F JQ1P-B-12V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices ds_61B03_en_jq-1077217.pdf General Purpose Relays 1 Form C 12V 10A 125VAC 5A 250VAC