Produkte > PANASONIC > JQ1P-B-48V-F
JQ1P-B-48V-F
JQ1P-B-48V-F PANASONIC
2006459.pdf
Hersteller: PANASONIC
Description: PANASONIC - JQ1P-B-48V-F - Universelles Leistungsrelais, Baureihe JQ, monostabil, SPDT, 48V DC, 10A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 5.76kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: JQ
productTraceability: No
Spulenspannung: 48VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 125VAC
SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JQ1P-B-48V-F PANASONIC
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2500VA, 1100W.
Weitere Produktangebote JQ1P-B-48V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JQ1P-B-48V-F JQ1P-B-48V-F Hersteller : Panasonic Electric Works Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2500VA, 1100W
Produkt ist nicht verfügbar
JQ1P-B-48V-F JQ1P-B-48V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices ds_61B03_en_jq-1077217.pdf General Purpose Relays 1 Form C 48V 10A 125VAC 5A 250VAC