JRCW016A0R41-TZ OMNION POWER(formerly ABB Power)
jrcw016a0rds.pdf
Hersteller: OMNION POWER(formerly ABB Power)
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 28V 16A 450W 9-Pin Half-Brick
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JRCW016A0R41-TZ OMNION POWER(formerly ABB Power)
Description: DC DC CONVERTER 28V 450W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Packaging: Bulk, Package / Case: 9-DIP Module, 1/2 Brick, Size / Dimension: 2.39" L x 2.27" W x 0.50" H (60.7mm x 57.7mm x 12.8mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 93.5%, Current - Output (Max): 16A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 28V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 450 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Weitere Produktangebote JRCW016A0R41-TZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JRCW016A0R41-TZ JRCW016A0R41-TZ Hersteller : OmniOn Power™ ETS0039601 Description: DC DC CONVERTER 28V 450W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Packaging: Bulk
Package / Case: 9-DIP Module, 1/2 Brick
Size / Dimension: 2.39" L x 2.27" W x 0.50" H (60.7mm x 57.7mm x 12.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 93.5%
Current - Output (Max): 16A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 28V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 450 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Produkt ist nicht verfügbar
JRCW016A0R41-TZ JRCW016A0R41-TZ Hersteller : GE Critical Power JRCW016A0R_v1.29-368759.pdf Isolated DC/DC Converters 36-75V 28Vout 16A TH Neg lgc tunable loop
JRCW016A0R41-TZ JRCW016A0R41-TZ Hersteller : OmniOn Power ETS0039601 DC/DC Converters - Through Hole 36-75V 28Vout 16A TH Neg lgc tunable loop