Produkte > PANASONIC > JS1-B-12V-F
JS1-B-12V-F
JS1-B-12V-F Panasonic
discon2021ejs.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 5DC/10AAC SPDT(22mm 16mm 16.4mm) THT
auf Bestellung 5800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JS1-B-12V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 1000W.
Weitere Produktangebote JS1-B-12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JS1-B-12V-F
Produktcode: 148473
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
mech_eng_js.pdf Relais
Produkt ist nicht verfügbar
JS1-B-12V-F JS1-B-12V-F Hersteller : Panasonic ds_61B05_en_js-469954.pdf Реле середньої потужності, Iк, А = 10, Uк, В = 250 Vac, Uн, В = 12, Р, Вт = 0,36, Форма конт. = 1, Вид конт. групи = C, Ui/o, В = 750, Тексп, °С = -40...+85, Тип кер. U = DC, Тип монт. = PCB,... Група товару: Реле Корпус: 22x16.5x16 mm Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 20 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
JS1-B-12V-F JS1-B-12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_js.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 1000W