Produkte > PANASONIC > JS1-B-18V-F
JS1-B-18V-F
JS1-B-18V-F Panasonic
mech_eng_js.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 18VDC 5DC/10AAC SPDT(22x16x16.4)mm THT
auf Bestellung 65 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 65
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JS1-B-18V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 20 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 12.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2500VA, 1000W.
Weitere Produktangebote JS1-B-18V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JS1-B-18V-F JS1-B-18V-F Hersteller : Panasonic mech_eng_js-1601300.pdf General Purpose Relays 10A250VAC 10A 125VAC 18V
auf Bestellung 38 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
JS1-B-18V-F JS1-B-18V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_js.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 20 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 12.6 VDC
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2500VA, 1000W