Technische Details JS1F-12V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote JS1F-12V-F
|---|---|---|---|---|---|
JS1F-12V-F | Hersteller : Panasonic Electric Works |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12VPackaging: Tray Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 12VDC Operating Temperature: -40°C ~ 105°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 30 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO) Contact Form: SPDT (1 Form C) Contact Rating (Current): 10 A Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max Must Release Voltage: 1.2 VDC Must Operate Voltage: 8.4 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 10 ms Part Status: Obsolete Coil Insulation: Class F |