Produkte > PANASONIC > JS1A-24V-F
JS1A-24V-F
JS1A-24V-F Panasonic
183105_fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 5DC/10AAC SPST-NO(22mm 16mm 16.4mm) THT
auf Bestellung 12700 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JS1A-24V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class E, Load - Max Switching: 2500VA, 1000W.
Weitere Produktangebote JS1A-24V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JS1A-24V-F JS1A-24V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_js.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Coil Insulation: Class E
Load - Max Switching: 2500VA, 1000W