Technische Details JS1AF-24V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class E, Load - Max Switching: 2500VA, 1000W.
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
JS1AF-24V-F | Hersteller : Panasonic Electric Works |
auf Bestellung 193 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
JS1AF-24V-F | Hersteller : Panasonic Industrial Devices |
General Purpose Relays SUGGESTED ALTERNATE 769-ALQ324 |
auf Bestellung 97 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24VPackaging: Bulk Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 105°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 15 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO) Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 10 A Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 10 ms Coil Insulation: Class F |