Produkte > PANASONIC > JS1AF-B-12V-F
JS1AF-B-12V-F
JS1AF-B-12V-F Panasonic
183105_fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 5DC/10AAC SPST-NO(22x16x16.4)mm THT
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JS1AF-B-12V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2500VA, 1000W.
Weitere Produktangebote JS1AF-B-12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 78 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
JS1AF-B-12V-F JS1AF-B-12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works JS_Relays_2016.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2500VA, 1000W