Produkte > Relais > JS1APF-B-12V-F
JS1APF-B-12V-F
mech_eng_js.pdf
Produktcode: 142801
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Relais
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote JS1APF-B-12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JS1APF-B-12V-F JS1APF-B-12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_js.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 1000W