JS1APF-B-24V-F
JS1APF-B-24V-F Panasonic Industrial Devices
JS1A-5V-F.PDF
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays SUGGESTED ALTERNATE 769-ALQ324
auf Bestellung 66 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JS1APF-B-24V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 1000W.
Weitere Produktangebote JS1APF-B-24V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JS1APF-B-24V-F JS1APF-B-24V-F Hersteller : Panasonic Electric Works JS1A-5V-F.PDF Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 1000W