Produkte > PANASONIC > JTN1AS-PA-F-DC12V
JTN1AS-PA-F-DC12V
JTN1AS-PA-F-DC12V Panasonic
33ds_61212_en_jtn.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(31.9x26.9x20.2)mm THT
auf Bestellung 35400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JTN1AS-PA-F-DC12V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 66.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 8310VA.
Weitere Produktangebote JTN1AS-PA-F-DC12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JTN1AS-PA-F-DC12V
Produktcode: 147644
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
183112 Relais
Produkt ist nicht verfügbar
JTN1AS-PA-F-DC12V JTN1AS-PA-F-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works 183112 Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 66.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC