Produkte > PANASONIC > JTN1AS-PA-F-DC18V
JTN1AS-PA-F-DC18V
JTN1AS-PA-F-DC18V Panasonic
33ds_61212_en_jtn.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 18VDC 30A SPST-NO(31.9mm 26.9mm 20.2mm) THT
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 41
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JTN1AS-PA-F-DC18V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.4 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 13.5 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 8310VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JTN1AS-PA-F-DC18V JTN1AS-PA-F-DC18V Hersteller : Panasonic 33ds_61212_en_jtn.pdf Power Relay 18VDC 30A SPST-NO(31.9mm 26.9mm 20.2mm) THT
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 41
auf Bestellung 11850 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
auf Bestellung 8 Stücke:
auf Bestellung 8 Stücke:
JTN1AS-PA-F-DC18V JTN1AS-PA-F-DC18V Hersteller : Panasonic Electric Works 183112 Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.4 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 13.5 VDC